Uprawianie sportu wiąże się nie tylko z dobrym samopoczuciem i zdrowiem, ale także sporym ryzykiem kontuzji i nieszczęśliwych wypadków. Dotyczy to zarówno aktywności na poziomie wyczynowym, jak i amatorskim. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie polisy, która uchroni od niepożądanych skutków.

Na rynku istnieje wiele ofert dotyczących ubezpieczeń dla osób aktywnych. Jednak ich zakres i cena znacznie się od siebie różnią, dlatego łatwo się zgubić w gąszczu szczegółów zawartych w polisach. Z pomocą przychodzą porównywarki i serwisy eksperckie, dzięki którym odpowiednie ubezpieczenie można znaleźć szybko i bez zbędnych formalności.

 

Ubezpieczenie dla aktywnych – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od poziomu, na którym uprawia się sport, jedno jest pewne – kontuzja skutecznie uniemożliwia czerpanie przyjemności z ulubionej aktywności fizycznej, a nierzadko także nie pozwala na sprawne i normalne funkcjonowanie. Złamania kości nóg, rąk, skręcenia stawów, to nie tylko niektóre z niebezpieczeństw sportu na profesjonalnym i wyczynowym poziomie. Kontuzje i nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się przecież w trakcie porannego joggingu przed pracą. Odpowiednie ubezpieczenie może pozwala na złagodzenie skutków takich zdarzeń.

 

Świadomość ryzyka związanego z uprawianiem sportu wzrasta z roku na rok, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom konsumentów. W wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dla osób aktywnych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Eksperci doradzają, by po pierwsze wybrać ten zakres ubezpieczenia, który możliwie jak najbardziej odzwierciedla zakres niepożądanych skutków uprawianego przez daną osobę rodzaju aktywności fizycznej.

 

Umowy mogą dotyczyć ograniczonego lub pełnego czasu ochrony, w trakcie aktywności fizycznej, ale również w czasie podróży do miejsca, gdzie aktywność będzie uprawiania. Wartościowe ubezpieczenie pozwala również na pokrycie kosztów rehabilitacji z powodu odniesionej kontuzji. Warto pomyśleć o innych wariantach, takich jak m.in. śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu, poniesiony w trakcie uprawiania sportu. Ubezpieczenie dla aktywnych może także dotyczyć zwrotu kosztów w przypadku konieczności zakupu protez oraz innych, niezbędnych rzeczy, w przypadku poważnej kontuzji.

 

Ubezpieczenia sportowe – o czym warto pamiętać?

Ubezpieczenia w zależności od towarzystw ubezpieczeniowych mogą wchodzić w zakres typowych ubezpieczeń NNW, ubezpieczeń na życie, a nawet ubezpieczeń turystycznych (jeśli uprawianie sportu wiąże się z przemieszczaniem, np. na międzynarodowe zawody).