Innowacyjne technologie w budownictwie pozwalają coraz lepiej zaspokoić rosnące oczekiwania względem współczesnej architektury. Szkło powlekane to produkty najwyższej jakości, dzięki którym piękny wygląd wnętrz można połączyć z wygodą ich użytkowania oraz dbałością o środowisko.

Potrzeba stosowania w budownictwie zaawansowanych jakościowo produktów stale rośnie. W powierzchniach przeszklonych ważne stają się aspekty cieplne – odpowiednia izolacja termiczna czy wysoka przepuszczalność światła dziennego. Szkło powlekane bez wątpienia spełnia te wymagania.

Szkło powlekane – korzyść dla ludzi i środowiska

Stosowane w budownictwie wysokiej jakości szkło powlekane to nowatorskie rozwiązanie, poprawiające komfort mieszkania. Odpowiednia struktura tego typu szklanej powierzchni cechuje się wysokimi parametrami w redukcji zużycia energii. W praktyce oznacza to, że technologia szkła powlekanego zastosowana w budynku pozwala na maksymalne obniżenie strat ciepła z zachowaniem odpowiedniej izolacji termicznej. Ta technika jest coraz częściej wykorzystywana w nowoczesnych projektach domów mieszkalnych czy obiektów publicznych, które zakładają zmniejszenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu współczesnych, bardzo wymagających standardów ekologicznych.

Zalety szkła powlekanego

Zastosowanie w szybie szkła powlekanego niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest komfort cieplny w pomieszczeniu. Powłoka szkła powlekanego powoduje, że ciepło nie wydostaje się na zewnątrz poprzez powierzchnię szyby. Dodatkowym, a przede wszystkim darmowym źródłem ciepła w pomieszczeniu staje się wtedy energia słoneczna. Szkło powlekane przyczynia się tym samym do obniżenia kosztów ogrzewania, a jednocześnie chroni przed nadmiarem ciepła pochodzącego z zewnątrz. Efektem stosowania tej technologii jest przyjemne ochłodzenie wnętrza w lecie. Te właściwości umożliwiają zmniejszenie zużycia energii, co w konsekwencji korzystnie wpływa na środowisko. Równowaga między ciepłem wewnętrznym i zewnętrznym gwarantuje wysoki komfort termiczny, odczuwalny o każdej porze roku.

Kolejną, ważną zaletą szkła powlekanego jest wysoka przepuszczalność naturalnego światła. Dobrze doświetlone wnętrze jest optycznie większe i przestronniejsze. Duża ilość naturalnego światła działa też pozytywnie na zdrowie i samopoczucie domowników. Jest ono niezbędne do stworzenia komfortowych warunków do pracy i wypoczynku. Szyby z technologią szkła powlekanego znajdują zastosowanie w oknach i drzwiach balkonowych, werandach, fasadach i innych elementach konstrukcyjnych budynków.

Nowoczesne domy i obiekty publiczne, w których zastosowano technologie nowej generacji, stają się bardziej przyjazne dla ludzi i środowiska. Szkło powlekane to inwestycja w dobrą przyszłość, opartą na ekologicznym stylu życia. Wysoka jakość tego produktu przekłada się na lepszy komfort mieszkania i użytkowania pomieszczeń. Nowe lub remontowane budynki ze szkłem powlekanym wyglądają nowocześnie i estetycznie.