Badania rynkowe są dziś bardzo polarnym sposobem na pozyskiwanie rożnego rodzaju danych. Przede wszystkim należy wspomnieć tutaj o tym, że są to obiektywne badania, w których udział biorą obywatele z rożnych klas. Oczywiście wiele zależy tutaj od tego czego dotyczy taka ankieta, ale te najbardziej obiektywne są wtedy kiedy bierze w nich udział szeroki zakres obywateli.

Nowe sposoby na dotarcie do respondentów

Wspominając o ankietach nie można zapomnieć także i o ankiecie internetowej. Dziś jest ich całe mnóstwo i z całą pewnością wynik ten w dalszym ciągu będzie się zwiększał. Czemu zatem służy ankieta? Ano właśnie. Nie jest to bowiem tylko i wyłącznie badanie, które ma dać odpowiedź na zachowanie społeczeństwa. wiele ankiet ma charakter komercyjny.

Jest tak przede wszystkim wtedy kiedy wyniki są przekazywane firmom, które oferują nam rożnego rodzaju usługi. Częstym przypadkiem wyniki ankiet rozdawane są operatorom komórkowym lub firmom ubezpieczeniowym. Jeśli tak się stało możemy być pewni, że wcześniej czy później ktoś z danej spółki się do nas odezwie.