Z rozpoczęciem przygody z programowaniem związanych jest kilka istotnych elementów. Należy wybrać formę nauki: czy będzie to samodzielne dążenie do celu, czy skorzystanie z usług szkoleniowych i szkół programowania dostępnych na rynku. Trzeba także zdecydować się na kierunek, w jakim będziemy dążyć: aplikacje mobilne, strony internetowe, programowanie robotów tudzież automatów. Warto także pomyśleć o pierwszym języku, jakiego będziemy się uczyć. Python jest jednym z najbardziej polecanych na początek. Dlaczego?

Dlaczego warto zacząć naukę od Pythona?

Programowanie w Python daje podstawy do dalszego rozwoju i pozwala na szybsze zrozumienie pozostałych języków. Język programowania Python charakteryzuje się prostą składnią, a efekty prac widzimy już po napisaniu pierwszej linijki. Język programowania Python świetnie sprawdza się przy opracowywaniu analiz oraz statystyk. Wykorzystywany jest nie tylko w środowisku IT, ale także w ekonomii i pracy naukowej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć skrypt opracowujący ogromną bazę danych wraz z poprawnym sortowaniem i niezbędnymi oznaczeniami. Python często wykorzystywany jest także w pracach nad rozwojem sztucznej inteligencji, a dokładniej w rozwiązaniach machine learning automatyzujących powtarzalne procesy. Rozumiejąc i potrafiąc kodować w Pythonie, możemy płynnie przejść do bardziej skomplikowanych języków, takich jak C# czy Java. Jako programista warto znać kilka sposobów oraz języków kodowania. Dzięki temu będziemy w stanie samodzielnie tworzyć wysokiej jakości rozbudowane treści.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć programować

Rozpoczęcie programowania od Pythona to przyjemny i rozwijający pierwszy krok do świata IT. To także skuteczna weryfikacja naszej motywacji do pracy jako programista. Zawód ten wymaga dużego zaangażowania i skupienia na nauce. Aby dojść do poziomu juniora, należy poświęcić co najmniej kilkaset godzin na rozwiązywaniu zagadek i optymalizację różnych kodów. Kurs programowania wprowadzi nas w najważniejsze zagadnienia, a doświadczona kadra podzieli się wartymi do wyrobienia w sobie nawykami. Uczęszczanie na kurs programowania pozwoli na opanowanie języka Python, a następnie użycie go w złożonych projektach wykorzystujących także C#, C++, JavaScript czy C. Nauka od profesjonalistów to także szansa na zbudowanie sieci kontaktów, niezbędnych na rynku pracy i pomocnych w przypadku szukania zleceń przy dużych, zaawansowanych projektach o zasięgu międzynarodowym.