Pożyczanie przez Internet oznacza dodatkowe pieniądze w zasadzie “od ręki”. Ograniczone do minimum formalności wymagają tylko kilkunastu minut i urządzenia z dostępem do Internetu. W ten sposób możliwe jest pozyskanie gotówki na dowolny cel, bez konieczności przedstawiania dokumentów.

 

Przed zaciąganiem zobowiązań finansowych w bankach często powstrzymuje konieczność kłopotliwego gromadzenie oświadczeń i potwierdzeń, że spłata kredytu nie będzie problemem. Dodatkowo klienci skarżą się, że za każdym razem muszą tłumaczyć, na co przeznaczą pieniądze, co uważają za kłopotliwe i onieśmielające. Właśnie dlatego powstały pożyczki przez Internet.

 

Pożyczki przez Internet bez zaświadczeń o zarobkach?

 

Nie należy zaprzeczać, że pożyczanie jest dla mądrych ludzi, którzy z rozwagą przeanalizują wszystkie za i przeciw, zanim podejmą wiążącą decyzję. Stąd też informacje, których wymaga pożyczkodawca powinny być prawdziwe i rzetelne, aby zaproponowany produkt w 100% spełniał potrzeby klienta. W ten sposób nie tylko możliwa będzie maksymalna personalizacja oferty, ale pożyczkobiorca uchroni się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami, np. z powodu podania nieprawdziwych danych lub wszczęcia procedury windykacyjnej (w przypadku braku spłaty w wyznaczonym terminie).

Firmy udzielające pożyczek przez Internet, zawsze wymagają zgody na weryfikację zdolności kredytowej klienta i dopiero na tej podstawie jest rozpatrywany wniosek. To podobna procedura jak w tradycyjnym banku, tyle że aby zaoszczędzić czas użytkownika, opiera się na informacjach udostępnianych online, bez wymogu przedstawienia np. rocznego zeznania podatkowego.

 

Usługa dostępna 24/7

 

Pożyczki przez Internet to oferta, z której można korzystać niezależnie od miejsca i czasu. Za pomocą aplikacji mobilnej lub smartfonu z dostępem do Internetu, wniosek o dodatkowe pieniądze można złożyć w trakcie drogi autobusem do pracy czy stojąc w kolejce. Należy liczyć się jedynie z tym, że dostępność środków na wskazanym rachunku uzależniona jest od sesji księgowania danego banku, np. pieniądze mogą nie dotrzeć, jeśli wniosek został złożony w weekend lub w święta – będą widoczne na koncie w pierwszym dniu roboczym. Banki nie dokonują transakcji również w nocy, wobec czego przelew dojdzie kolejnego dnia rano.

Procedura jest ograniczona do minimum. Dodatkowo zasady zawierania umowy są bardzo proste i wytłumaczone w przystępny sposób. Pożyczkobiorca nie musi obawiać się żadnych ukrytych kosztów, o których dowie się pod koniec umowy kredytowej.