Wakacyjna eskapada do stolicy to doskonały pomysł, ponieważ w tym czasie w Warszawa ma szczególnie dużo do zaoferowania. Można wybrać aktywne formy spędzania czasu, np. wycieczki rowerowe wiślanymi bulwarami lub długie spacery po mieście lub postawić na kulturę i sztukę, wybór atrakcji i rozrywek jest ogromny.

 

Sztuka w parku i koncert w ogrodzie

 

Wydarzenia w Warszawie, które są szczególnie warte polecenia, to: „ArtPark – strefa artystyczna”, recitale fortepianowe w Łazienkach Królewskich, kino plenerowe i wieczory w muzeum.

 

„ArtPark” to projekt realizowany co roku w sierpniu w pobliżu Placu Trzech Krzyży w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. W ramach wydarzenia codziennie odbywają się spektakle, wystawy, warsztaty oraz koncerty w tym również atrakcje skierowane do dzieci i młodzieży.

 

Od niemal 60 lat w Ogrodzie Modernistycznym w Łazienkach Królewskich od maja do końca września można posłuchać za darmo recitalu fortepianowego. Koncertu można posłuchać w każdą niedzielę o godzinie 12:00 oraz 16:00.

 

„Filmowa Stolica Lata” to kino plenerowe, w ramach którego odbywają się bezpłatne pokazy filmów pod chmurką w prawie 30 różnych lokacjach, m. in. w Ogrodzie Saskim, na Polu Mokotowskim, na Plaży Romantycznej oraz w parku Bródnowskim.

 

Wieczór w muzeum to doskonały pomysł na spędzenie czasu szczególnie po pełnym wrażeń upalnym dniu. W przestrzeni muzealnych sal w ramach cyklu wydarzeń o nazwie „Wieczory w muzeum” można odkryć dzieła sztuki na nowo. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z przewodnikiem, który zachęca do spojrzenia na malarskie dzieła w niecodzienny sposób, zachęcając do zadawania pytań i próby odkrycia tego, czego do tej pory nie zauważył nikt to fascynujący sposób na obcowanie ze sztuką.

 

Warto wiedzieć, że muzea można zwiedzać bezpłatnie. Darmowe muzea w Warszawie to niemal wszystkie tego rodzaju instytucje – wystarczy wybrać się w dane miejsce w konkretny dzień.

 

Lato dla aktywnych

 

Letnia wycieczka do Warszawy to również okazja do spędzenia czasu w sposób aktywny. Można wypożyczyć rower i wybrać się na wycieczkę wzdłuż brzegów Wisły, np. podążając wytyczoną trasą „Słoneczny Szlak”, lub zwiedzić na jednośladzie Starówkę czy piękne praskie ulice.

 

Tętniące życiem w czasie wakacji miejskie plaże to nie tylko idealne miejsca do wypoczynku  na leżaku nad rzeką, ale również rozegrania meczu siatkówki plażowej, turnieju badmintona, odbycia rejsu po Wiśle lub potańczenia na wieczornej imprezie.