Pożyczki chwilówki online umożliwiają otrzymanie dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe wiążą się z przemyślaną i odpowiedzialną decyzją. Nie warto zaciągać długów, których nie będzie się w stanie spłacić w przyszłości.

Aby zminimalizować ryzyko ewentualnego braku spłaty zobowiązań finansowych, banki oraz pozostałe instytucje finansowe udzielające pożyczek (np. Pożyczka Plus), dokonują sprawdzenia zdolności oraz wiarygodności kredytowej. Wiarygodność kredytowa jest przez wielu ludzi błędnie utożsamiana ze zdolnością kredytową, choć oba pojęcia diametralnie się od siebie różnią.

Wiarygodność kredytowa – na czym polega?

Wiarygodność kredytowa umożliwia określenie rzetelności potencjalnych pożyczkobiorców wobec terminowej spłaty kredytów. Wiarygodność kredytowa jest zazwyczaj ustalana za pomocą historii kredytowej oraz wszystkich aktualnych zobowiązań finansowych osoby wnioskującej o pożyczkę lub kredyt.

Dzięki sprawdzeniu wiarygodności finansowej banki oraz firmy pożyczkowe mogą sprawdzić, jak do tej pory pożyczkobiorca radził sobie ze wszelkimi trudnościami, które spotkały go w trakcie spłaty należności. Sama ocena wiarygodności kredytowej nazywana jest scoringiem i jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o przyznaniu pożyczki, a także na jakich zasadach, pożyczkobiorca udzieli zobowiązania.

Pamiętaj, że pożyczki przez internet na dowolny cel i bez zbędnych formalności znajdziesz na stronie pozyczkaplus.pl. Pożyczka Plus to sprawdzony i odpowiedzialny pożyczkodawca, dzięki któremu w łatwy i bezpieczny sposób zdobędziesz dodatkową gotówkę na twoje potrzeby.

Wiarygodność kredytowa to nie zdolność kredytowa

Wiarygodność kredytowa jest często błędnie utożsamiana ze zdolnością kredytową. W przeciwieństwie do wiarygodności kredytowej zdolność kredytowa jest określana na podstawie konkretnych kryteriów i pokrywa się z płynnością finansową. Podobnie jak w przypadku zdolności kredytowej, informacje na temat wiarygodności kredytowej są gromadzone przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) lub Biuro Informacji Gospodarczej (BIG).

To właśnie tam znajdują się informacje na temat zobowiązań finansowych pożyczkobiorców wraz ze wszelkiego rodzaju problemami z uregulowaniem należności. Należy pamiętać, że niska wiarygodność kredytowa nie zamyka możliwości zaciągnięcia zobowiązania.

Zobacz również : Pożyczka na samochód

niska wiarygodność kredytowa nie zamyka możliwości zaciągnięcia zobowiązania.